Arduino UNO plokštės struktūra

Nors Arduino šeimą sudaro gana plati plokščių gama, tačiau dėl išskirtinio paprastumo ir populiarumo  šiems mokymams buvo pasirinkta naudoti Arduino UNO. Taigi šioje pamokoje mes apžvelgsime komponentus kurie sudaro Arduino UNO plokštę. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad skirtingų gamintojų plokštės gali nežymiai skirtis nuo originalo, tačiau esminiai komponentai ir architektūra neturėtų turėti esminių skirtumų.

 

1

Power USB

Arduino elektros energija gali būti aprūpinamas naudojant USB jungtį. Viskas ką jums reikia padaryti, tai naudojant specialų kabelį  sujungti savo kompiuterį su Arduino UNO plokšte.

2

Power (Barrel Jack)

Arduino UNO taip pat turi ir dar viena (Barrel Jack) jungti, kuri taip pat kaip ir USB jungtis skirta aprūpinti įrenginį elektros energija, tačiau kitaip nei USB jungtis, ji nėra skirta duomenų perkėlimui.

3

Įtampos reguliatorius

Šio komponento paskirtis reguliuoti ir stabilizuoti įtampą tenkančia Arduino plokštei bei jos komponentams

4

Kristalinis osciliatorius

Esminė kristalinio osciliatoriaus paskirtis yra padėti Arduino plokštei tvarkytis su laiko skaičiavimo problemomis. Skaičius užrašytas ant šio komponento nurodo jo veikimo dažnį. Mūsų atveju dažnis yra 16,000,000 Hertzų (16 MHz).

5,17

Arduino Reset

Arduino UNO plokštė numato dvi pagrindines galimybes paleisti programą iš naujo:

  • Pirmas, tai naudojant mygtuką kuris mūsų nuotraukoje pažymėtas skaičiumi 17.
  • Antras naudojant išorinį mygtuką kuris sujungiamas su specialiu pin‘u pažymėtu už užrašu „REST“.

6,7,8,9

Pin‘ai (3.3, 5, GND, Vin)

  • 3.3V pažymėtas pin‘as skirtas 3.3 voltų įtampos išvesčiai.
  • 5V taip pat kaip 3.3 skirtas energijos išvesčiai, tačiau jo teikiama įtampa 5 voltai.
  • GND (ground) – standartinė Arduino UNO plokštė turi keletą šiuo užrašu pažymėtu pin‘u, visų jų paskirtis „įžeminti“ jūsų naudojamas grandines.
  • Vin jungties (pin) paskirtis aprūpinti Arduino UNO elektros energija naudojant išorinį šaltinį (jei tam yra poreikis).

10

Analoginiai pin‘ai

Arduino UNO plokštė turi šešias tokio tipo jungtis kurios žymimos raide A prie kurios prirašomas numeris nurodantis jungties eilės numerį (A0 – A5).  Esminė šių komponentų paskirtis nuskaityti signalus ateinančius iš analoginių jutiklių kaip pvz.; temperatūros matuoklio, šviesios jutiklio ir t.t. Analoginiai signalai plokštėje konvertuojami į skaitines reikšmes kurios gali būti naudojamos kituose procesuose.

11

Pagrindinis mikrokontroleris

Kiekviena bet kokio tipo Arduino šeimos plokštė turi mikrokontrolerį kuris atsakingas beveik už visus procesus kuriuos vykdysite naudodami šią plokštę. Jei lygintume Arduino UNO su įprastu gyvu organizmu, tai mikroprocesorius ten atliktų smegenų funkcijas. Mūsų atveju bus naudojamas Atmel mikroprocesorius (ATMEGA 328P).

12

ICSP pin‘ai

Ši speciali jungtis skirta išvesties išplėtimui, apie kurį kalbėsime vėlesnėse pamokose. Šeši atskiri pinai turi savo reikšmes  - MOSI, MISO, SCK, RESET, VCC, ir GND.

13

Led indikatorius.

Šios LED lemputės paskirtis informuoti mus, apie tinkamą plokštės aprūpinimą energija. Jei plokštė prijungta tinkamai LED turi šviesti. Jei LED signalo nėra, būtina patikrinti ar plokštė prie išorinio energijos šaltinio prijungta teisingai (indikatorius veikia tiek naudojant USB , tiek Barrel Jack jungtis).

14

TX ir RX LED

Ant savo Arduino UNO plokštės dviejuose vietose rasite trumpinius TX ir RX. Prie skaitmeninių jungčių esantys trumpiniai nurodo, kad jungtys yra atsakingos už serijinį ryšį. Trumpiniai taip pat yra ir prie LED indikatorių kurių mirksėjimo greitis priklauso nuo plokštės duomenų perdavimo(TX) ir priėmimo(RX) greičio.

15

Digital I/O

Arduino plokštė turi 14 skaitmeninių jungčių, šešios iš jų palaiko PWM (Pulse Width Modulation) išvestį – visi šio tipo pin‘ai žymimi simboliu “~”.  Skaitmeninės jungtys gali būti naudojamos tiek išvesčiai norint prijungti išorinius komponentus, kaip LED lemputės, garsiniai signalai ir t.t., tiek ir loginių reikšmių nuskaitymui (0 arba 1).

 

 


Socialiniai tinklai
Pasiekite mūsų bendruomenę socialinėje erdvėje
Siekiame suburti tvirta ir draugiška bendruomene socialiniuose tinkluose, kuri bus pasiekiama ir atvira visiems.
Facebook
Youtube
Github
Codepen
LinkedIn
Instagram
Bendruomenė
Arduinopagalba.lt
Nesvarbu ar tu ieškai informacijos ar nori ją perduoti, mūsų bendruomenėje laukiami visi. Siekiame, kad projektas ne tik teiktų informaciją, bet ir padėtų surasti bendraminčius.
Prisijungti